«Мова для нації – гарант на вічність»

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.

Сьогодні у світі існує близько 6000 мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови.

До Міжнародного дня рідної мови в бібліотеці оформлена книжкова виставка літератури «Мова для нації – гарант на вічність», яка допоможе здійснити подорож у дивовижний світ української мови, познайомитись   з історією становлення та розвитку нашої мови.

До дня рідної мови в бібліотеці пройшов флешмоб читань «Єднає рідна мова».

Переглянути за посиланням: pereginsklib.blogspot.com/2024/02/blog-post_21

Ми – українці. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу.

Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *