Цінова ситуація на споживчому ринку у грудні 2023 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє.  За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку в грудні 2023р. порівняно із листопадом 2023р. як в області, так і в Україні (дані наведено без урахування тимчасово окупованих російською федерацією територій та частини територій, на яких ведуться (велися) бойові дії) становила 0,7%, за рік у цілому – 5,1% відповідно.

У грудні 2023 року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,4% зафіксовано в усіх регіонах України.

На споживчому ринку області в грудні 2023р. порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,9%. Найбільше (на 14,0% та 9,0%) подорожчали овочі та яйця. На 8,2–1,0% підвищилися ціни на фрукти, сало, яловичину, макаронні вироби, сир і м’який (творог), хліб, свинину. Водночас на 3,2–1,1% знизилися ціни на кисломолочну продукцію, цукор, маргарин, сметану, продукти переробки зернових, соняшникову олію, рис, безалкогольні напої.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,1%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 2,2%.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 0,8% відбулося в першу чергу за рахунок подорожчання амбулаторних послуг на 1,6% та фармацевтичної продукції – на 0,7%.

Ціни на транспорт в цілому знизилися на 2,0% в основному через здешевшання палива та мастил на 5,1%.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2024 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *