Закон про відновлення е-декларування набрав чинності

12 жовтня набрав чинності Закон № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», крім підпункту 9 пункту 1 розділу I, який набирає чинності через один рік з дня опублікування Закону.

Нагадаємо, Президент підписав законодавчий акт 10 жовтня (детальніше), а офіційне опублікування в газеті “Голос України” відбулося 11 жовтня.

Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що протягом місяця з дня набрання чинності Законом має забезпечити приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність до нових норм, у тому числі в частині відбору декларацій для проведення їх повної перевірки та порядку проведення таких перевірок.

В Агентстві поінформували, що кампанія декларування за 2021 – 2022 роки триватиме до 31 січня 2024 року. До зазначеної дати декларанти мають подати декларації за відповідні звітні періоди у 2021 – 2022 роках, у тому числі для проведення спецперевірок, крім тих осіб, які подали їх добровільно раніше.

Крім того, ті особи, які під час дії воєнного стану до набрання чинності Законом вже подали декларації за 2021 – 2022 роки, мають право подати виправлені декларації за ці періоди. Для цього протягом 14 днів з дня набрання чинності Законом їм необхідно буде письмово в довільній формі звернутися до НАЗК з проханням забезпечити можливість подати виправлену декларацію. Після чого зазначені суб’єкти декларування зможуть один раз упродовж 30 календарних днів (з дня відкриття доступу) подати виправлені декларації за ці періоди. Про надання такої можливості декларантам буде повідомлено в їх персональні електронні кабінети у Реєстрі декларацій, без направлення офіційного листа.

У НАЗК звернули увагу, що з відновленням декларування запускаються і механізми фінансового контролю. Подані декларації пройдуть логічний та арифметичний контроль для визначення показника рейтингу ризику. Декларації з найвищим показником рейтингу ризику будуть відібрані для проведення повної перевірки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *