Юридичний відділ інформує

8 травня 2023 року Асоціація міст України та Підкомітет з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провели онлайн презентацію Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 02.05.2023, що розглядався як законопроект №6504.

Віталій Безгін, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування зазначив основні положення Закону та прокоментував «міфи», які виникли навколо законопроєкту № 6504, зокрема:

1. Не відповідає дійсності твердження «Звільнення всіх, хто має депутатський мандат». Законом впроваджується розмежування політичної посади та посади службовця в ОМС. Однак, по-перше, мова йде тільки про посаду у ВІДПОВІДНІЙ місцевій раді, по-друге, норми набувають чинності з наступної виборчої каденції.

3. Відсутня в Законі «Жорстка регуляція з боку НАДС». Це питання було предметом великих дискусій, в результаті яких встановлено, що остаточні рішення по регулюванню служби в кожній конкретній громаді завжди і виключно прийматиме лише рада громади. НАДС відведена лише функція встановлювати загальнодержавну рамку нормативних документів. Однак їх наповнення та фінальна редакція – виключна компетенція громади.

4. Суперечить Закону твердження, щодо «Обмеження самостійності керівника щодо патронатної служби». Усі норми щодо цього були зняті під час доопрацювання до ІІ читання. Єдине обмеження, яке є в Законі, це: працівник патронатної служби не може давати вказівок службовцям ОМС. 

Докладніше про Закон можна дізнатися з презентації, а також з тексту Законопроєкту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *