“Гідність та Повага”: Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з НАКО презентував концепцію ветеранських політик

Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією презентував стратегічну концепцію взаємодії з ветеранами “Гідність та Повага”.

На меті — сформувати ветеранські політики недискримінації до ветеранів та членів їхніх сімей, для уникнення дискримінації колишніх військових у порівнянні з іншими громадянами при отриманні державних чи комерційних послуг.

“Міністерство у справах ветеранів — менеджер системи підтримки ветеранів. На суспільному й державному рівнях створюємо інформаційно-консультаційну, рекрутингову та захисну функції для кращої співпраці інстанцій, які надають послуги ветеранам. У межах рекрутингової функції, державний сектор має активно співпрацювати з громадським сектором, щоб створити умови для

працевлаштування, перекваліфікації та навчання ветеранів у найкоротші терміни після звільнення зі служби. Захисна функція держави у сфері підтримки ветеранів має бути всеосяжною та проявлятися в різноманітні способи”, — каже Юлія Лапутіна, очільниця Міністерства у справах ветеранів.

На заході також представили соціологічне дослідження групи “Рейтинг” на замовлення НАКО та УВФ щодо питань обмежень у правах або привілеїв ветеранів, членів їхніх сімей, членів сімей загиблих (померлих), захисників та захисниць за ознаками статі, національності, зовнішнього вигляду, становища у суспільстві.

“УВФ провів дослідження щодо проблем та запитів ветеранів та чинних військових, аби краще сформувати програмні меседжі, які стануть реальними проєктами. До прикладу, вже зараз через надання юридичних консультацій зрозуміли, які проблеми виникають найчастіше. 80% звернень ветеранів та військових стосуються незаконної чи невмотивованої відмови у наданні документів, необхідних для оформлення статусу учасників бойових дій без будь-яких пояснень. Тому сьогодні на рівні міністерств та депутатського корпусу, які були на заході, обговорили найоптимальніші та прийнятні рішення, аби розв’язати цю проблему”, — каже Руслана Величко-Трифонюк, перша заступниця виконавчої директорки Українського ветеранського фонду.

Окрім того, на заході проаналізували роботу проєкту юридичної підтримки УВФ, що реалізується спільно з Незалежною антикорупційною комісією — НАКО — NAKO за підтримки офісу Спеціального радника Великої Британії з питань оборони. Головною проблемою є те, що 80% звернень на юридичну консультацію стосуються незаконної чи невмотивованої відмови у наданні документів, необхідних для оформлення статусу учасників бойових дій без будь-яких пояснень.

“Для НАКО важлива співпраця з Фондом. Наразі маємо два напрямки роботи і плануємо розширювати їх. Ми вдячні за підтримку Посольству Великої Британії, для якого ветеранська політика є одним з пріоритетів”, — зазначає Світлана Мусіяка, керівниця з досліджень і вироблення політик НАКО.

Детальна інформація за посиланням:

[1] https://www.facebook.com/veteranfundua

[2] https://twitter.com/veteranfundua

[3] https://www.instagram.com/veteranfundua/

[4] https://veteranfund.com.ua/

[5] https://veteranfund.us14.list-manage.com/about?u=c23b8efd8e9fefea02909498a&id=a46ed3bb20&e=80cf634d04&c=8b508a5221

[6] https://veteranfund.us14.list-manage.com/unsubscribe?u=c23b8efd8e9fefea02909498a&id=a46ed3bb20&e=80cf634d04&c=8b508a5221

[7] https://veteranfund.us14.list-manage.com/profile?u=c23b8efd8e9fefea02909498a&id=a46ed3bb20&e=80cf634d04&c=8b508a5221

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *