Напередодні новорічно-різдвяних свят лісові насадження Івано-Франківщини зазнають непоправної шкоди, адже попит на живі ялинки та смереки сприяє вирубуванню хвойних дерев.
Перегінська селищна рада звертається до мешканців громади з проханням не вирубувати зелених красунь, а знаходити альтернативні рішення під час святкування зимових свят, що дозволять зменшити випадки несанкціонованої вирубки хвойних дерев.
У торгових центрах, супермаркетах та на ринках можна придбати штучні ялинки, які не поступаються красою і пишністю справжнім і до того ж їх можна встановлювати впродовж багатьох років. Що ж стосується запаху хвої, то можна використовувати для ароматизації приміщень натуральні ефірні олії хвойних рослин, які, окрім гарного запаху у домівці, позитивно впливають на здоров’я людей.
Нагадаємо, щороку у грудні, напередодні Нового року та Різдва, Державною екологічною інспекцією Карпатського округу та правоохоронними органами проводиться заходи щодо попередження незаконної рубки хвойних насаджень, безконтрольного перевезення та реалізації новорічних ялинок, а також притягнення до відповідальності за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних дерев. З цією метою проводитимуться спеціальні рейди-перевірки в лісах, особливо на територіях природно-заповідного фонду, на автодорогах, залізничних вокзалах і ринках області. Рейдові групи перевірятимуть законність заготівлі, перевезення та реалізацію ялинок.
Громадяни, які незаконно торгуватимуть ялинками, притягуватимуться до адміністративної чи кримінальної відповідальності у встановленому законом порядку. Відтак, за рубку та реалізацію ялинок передбачені штрафи, відповідно до статті 65 та 88-1 КУпАП, штраф для громадян становить в розмірі від 510 до 1700 грн з конфіскацією насаджень, а на посадових осіб – від 2550 до 5100 грн з конфіскацією. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від 16 до 18 років та ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (ст. 307 КУпАП).
Також відповідно до Постанови КМУ від 23.07.2008 № 665 діє такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев до ступеня припинення росту становить від 42 грн (діаметр дерева у корі біля шийки кореня 10 і менше см) до 3109 грн (діаметр 46,1-50 см) за кожне дерево. У грудні – січні розмір шкоди обчислюється за цією таксою, збільшеною у 3 рази.