Прийнято за основу проєкт Закону “Про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо забезпечення прозорості  місцевого самоврядування”

Законопроект спрямований на вдосконалення реалізації прав громадян на участь в місцевому самоврядуванні. Ці зміни покликані збільшити рівень залученості громадян до місцевого самоврядування та підвищити довіру громадян до місцевих рад.

Законопроектом пропонується закріпити обов’язковість публікації додатків до рішень і проектів рішень місцевих рад, а також порядків денних засідань їх постійних комісій;

передбачено обов’язковість онлайн-трансляцій сесій місцевих рад;

створюється відкритий реєстр об’єктів права комунальної власності територіальної громади;

запроваджується проведення кожні п’ять років суцільної інвентаризації всіх об’єктів комунальної  власності територіальної громади;

встановлюється обов’язок на сесіях місцевої ради використовувати виключно державну мову;

усувається колізія щодо кворуму на засіданнях постійних комісій місцевих рад тощо.

Проект Закону зареєстровано за №6401.