Юридичний відділ інформує: офіційно затверджені зміни у календарі

Закон України «Про внесення змін до статті 73 Кодексу Законів про працю України», прийнятий 14 липня 2023 року (проєкт №9431).

Верховна Рада прийняла проєкт Закону України з метою відмови від російської спадщини нав’язування відзначення Різдва Христового 7 січня та встановлення дати святкування Різдва Христового 25 грудня.

В умовах повномасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України продовжується потужне відродження Української нації. Невпинна успішна боротьба за свою ідентичність сприяє внутрішньому усвідомленню та бажанню кожного українця проживати власне життя зі своїми традиціями, святами тощо.

Зміна дати святкування Різдва Христового зумовлює необхідність перенесення на тринадцять повних календарних днів дат відзначення Дня Української Державності (з 28 липня на 15 липня) та Дня захисників і захисниць України (з 14 жовтня на 1 жовтня).

Ухвалення Закону дозволить відійти від російських традицій та зміцнити національну єдність в Україні.