Як подати звернення щодо тютюнопаління

31 травня відбувся Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму. Він був встановлений в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання – добитися, щоб в XXI столітті проблема куріння тютюну зникла.

ВОЗ цією акцією застерігає населення планети (курцями є більше половини всього чоловічого населення планети і близько чверті жіночого) від згубної звички – однієї  з найбільш поширеніших епідемій за всю історію існування людства – никотиноманії, що стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією. Існує вираз, що «крапля нікотину вбиває коня». Деякі учені вважають, що ця крапля здатна убити не одного, а трьох коней. Що ж до людей, то смертельна доза нікотину для людини – 50-100 міліграм.

В Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнопаління серед молоді. 

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області у межах своїх повноважень здійснює контроль за дотриманням антитютюнового законодавства.

Відповідно до чинного законодавства однією із підстав проведення позапланового заходу є звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності).

Таке звернення можна направити до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області одним із способів:

  • заповнити форму на офіційному веб-порталі Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області https://vetif.gov.ua/component/banners/click/36.html

–  написати листа на електрону пошту: ifdergprod@vetif.gov.ua

  • на сайті Державної установи «Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» https://nosmoking.phc.org.ua

–  подати/надіслати звернення в паперовому вигляді на поштову адресу: 76019 м.Івано-Франківськ вул.Берегова, 24

Звертаємо увагу, що згідно з вимогами ст. 8 Закону України “Про звернення громадян”, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Електронне звернення, якщо воно надсилається без використання електронного цифрового підпису, повинно мати вигляд сканованої копії та/або фотокопії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *