Спеціалісти Держпродспоживслужби забезпечують моніторинг закладів соціального захисту Прикарпаття

У квітні 2024 року спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області розпочали моніторинг закладів соціального захисту, які розташовані на території Івано-Франківської області, а саме: геріатричних пансіонатів, будинків-інтернатів для осіб з інвалідністю, дитячих будинків-інтернатів, місць перебування внутрішньо переміщених осіб похилого віку та з інвалідністю. В області є 41 такий заклад.

За звітний місяць моніторингом охоплено 21 заклад (50%), в т.ч. 6 дитячих закладів соціального захисту. На час моніторингу  в даних закладах проживали та отримували послуги 1548 осіб.

Під час моніторингу проводився збір інформації щодо дотримання санітарно-протиепідемічного режиму в закладах, створення належних умов для дотримання особистої гігієни, впровадження вимог системи НАССР на харчоблоках закладів, відповідність меню-розкладу примірному меню, дотримання належного дезінфекційного режиму, проведення поточних та генеральних прибирань, забезпеченість твердим, м’яким інвентарем, засобами гігієни, вчасним проходженням періодичних медичних оглядів працівниками закладів та ін.

Одночасно спеціалісти Головного управління проводили роз’яснювальну роботу з працівниками закладу щодо необхідності впровадження системи НАССР в тих закладах,  в яких вона тільки впроваджується і ще не впроваджена, щодо профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, щодо необхідності проведення дезінфекційних, дезінсекційних та дератизаційних робіт, укладення угод на проведення цих робіт.

Під  час моніторингів виявлено порушення у 18 закладах (86%). За результатами моніторингу надано 89 рекомендацій керівникам закладів, направлено 12 листів головам територіальних громад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *