Детальна інформація щодо створення прийомної сім’ї

Одним із пріоритетних завдань держави у сфері захисту прав дітей є розвиток та підтримка сімейних форм виховання, серед яких є прийомна сімʼя. Така форма влаштування для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дає можливість дітям вразливих категорій відчувати сімейне тепло та підтримку, почувати себе у безпеці, сприяє їхньому повноцінному соціальному та емоційному розвитку. 

Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні батьки несуть обовʼязки по вихованню та розвитку дітей, тотожні батьківським, вони є законними представниками прийомних дітей.

Хто може стати прийомними батьками?

Прийомними батьками може стати як подружжя, так і особа, що не перебуває в шлюбі, працездатного віку. Середньомісячний сукупний дохід на кожного члена Вашої сім’ї, обчислений за останні шість календарних місяців, не може бути менший ніж рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум), встановленого законодавством.

Особи, які виявили бажання стати прийомними батьками, в обов’язковому порядку мають пройти навчання, організоване обласними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за спеціальною програмою.

Матеріальне забезпечення прийомних сімей.

Фінансування прийомних сімей здійснюється за рахунок Державного бюджету. Державна соціальна допомога на дітей призначається прийомним батькам на кожну прийомну дитину в грошовій формі.

Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.

У разі, коли дитині виплачується пенсія, аліменти, стипендія, інші державні допомоги, розмір допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами та розміром інших виплат.

Одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення за надання послуг у прийомній сім`ї у розмірі 35% від розміру соціальної допомоги на дитину, але не більше півтора прожиткові мінімуми для працездатної особи.

Куди потрібно звертатися з питаннями про створення прийомної сім’ї?

За додатковою інформацією звертайтеся до служби у справах дітей Перегінської селищної ради (с-ще Перегінське, вул. Січових Стрільців, 11, 3 поверх.).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *