Цінова ситуація на споживчому ринку у лютому 2024 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє.  За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку у лютому 2024р. порівняно із січнем 2024р. в області становила 0,2%, з початку року – 0,7%, в Україні (дані наведено без урахування тимчасово окупованих російською федерацією територій та частини територій, на яких ведуться (велися) бойові дії) – 0,3% та 0,7% відповідно.

У лютому п.р. приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,1–0,9% зафіксовано в більшості регіонів України, за винятком Сумської та Херсонської областей, де споживчі ціни знизилися на 0,2%. На Закарпатті та Одещині індекс споживчих цін склав 100,0%.

На споживчому ринку області у лютому 2024р. порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,3%. Найбільше (на 4,6%) подорожчало масло. На 3,7–0,3% зросли ціни на яловичину, сир і м’який сир (творог), безалкогольні напої, соняшникову олію, хліб, кисломолочну продукцію, овочі, рис, сметану, рибу та продукти з риби, молоко. Водночас на 6,5% подешевшали яйця, на 4,5–0,2% знизилися ціни на м’ясо птиці, свинину, сало, цукор, фрукти, макаронні вироби.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,4%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,9%.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 1,5% відбулося в першу чергу за рахунок подорожчання фармацевтичної продукції на 2,5%.

Ціни на транспорт знизилися на 0,1% в основному через подешевшання проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 1,3%. Водночас на 0,3% подорожчав проїзд в автодорожньому пасажирському транспорті.

Довідка: тел. (0342) 79 20 93; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2024 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *