Сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб

Основним завдання служби зайнятості є максимально якісне та оперативне задоволення потреб роботодавців та безробітних осіб, які часто звертаються за допомогою у підборі кваліфікованого персоналу чи пошуку роботи.

Зважаючи на усі труднощі та виклики сьогодення, працівники служби зайнятості також здійснюють постійний супровід внутрішньо переміщених громадян з метою сприяння їхній зайнятості та швидкій адаптації до нових умов життя.

Так, при реєстрації в службі зайнятості безробітні громадяни, в тому числі внутрішньо переміщені особи, мають можливість:

– отримати інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням;

– пройти безоплатне професійне навчання; 

– отримати ваучер на навчання за однією з 124-ох професій і спеціальностей;

– отримати мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу відповідно до урядового проєкту «Власна справа»;

– взяти участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, в тому числі суспільно корисних роботах.

Крім того, перебуваючи на обліку в службі зайнятості під час воєнного стану, протягом 90 днів громадяни мають змогу отримувати допомогу по безробіттю.

До прикладу:від початку року статус безробітного отримали 455 внутрішньо переміщених осіб. За сприяння обласної служби зайнятості 130 внутрішньо переміщених осіб були працевлаштовані.

Крім того, 43 особи з числа внутрішньо переміщених за сприяння служби зайнятості проходили професійне навчання, 91 особа була залучена до виконання суспільно корисних робіт, 2 особи брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 31 внутрішньо переміщена особа отримала ваучер на навчання, 6 осіб отримали позитивне рішення Державного центру зайнятості щодо надання їм коштів мікрогранту на розвиток або започаткування власної справи.

Станом на 12 березня 2024 року кількість зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених становить 454 особи.

Якщо ви шукаєте роботу, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *