Трудовий кодекс, що замінить КЗпП

СПО об’єднань профспілок опублікував для обговорення на заміну Кодексу законів про працю України 1971 р. проект Трудового кодексу України, який розкриває конституційні засади, які проголошують Україну демократичною, соціальною та правовою державою, визначає правові механізми реалізації права на працю, його захисту та увиразнює баланс інтересів працівників і роботодавців.

Продовжуючи сторічну традицію кодифікації трудового законодавства, цей Кодекс є новочасним етапом унормування індивідуальних та колективних трудових відносин на принципах свободи, рівності, забезпечення гідної праці з імплементацією міжнародних стандартів регулювання трудових відносин у національне законодавство.

Як йдеться у пояснювальній записці, порівняно з діючим законодавством про працю до проекту додатково включено регулювання питань щодо:

– порядку укладення обов’язкового письмового трудового договору та різних видів строкових трудових договорів;

– визначення ознак трудових відносин;

– врегулювання роботи з підсумованим обліком робочого часу, праці домашніх працівників;

– вдосконалення засадничих умов реалізації права на відпустку;

– реформування порядку і умов надання соціальних відпусток;

– впровадження нових підходів до врегулювання індивідуальних трудових спорів, зокрема на основі процедур медіації;

– поширення норм колективних договорів та угод;

– врегулювання нагляду за додержанням законодавства в сфері трудових відносин та визначення порядку проведення інспекційних відвідувань.

Також пропонується запровадити нову національну систему запобігання виробничим ризикам, засновану на принципах оцінювання, контролю ризиків та управління ними, які є базовими для побудови подібних систем у розвинених країнах Європи та світу.

До проекту інкорпоровані норми законів України «Про оплату праці»«Про відпустки»«Про охорону праці»«Про колективні угоди та договори»«Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *