Прикарпатський різьбяр Василь Семко. Улюблена справа – різьбярство – втихомирює емоції та відволікає від важких спогадів про війну

Це — наша друга зустріч з Василем Семком. Познайомились, коли відвідувала військовослужбовців, які перебували на лікуванні в одному з медзакладів області. А тепер побачились в його майстерні — у місці, яке заспокоює та наповнює нашого оборонця.

Скрізь, куди не глянь, тут деревина, ескізи і вже готові різьблені роботи. У майстерні захисник зараз проводить щодня до 12 годин. Каже, улюблена справа — різьбярство — втихомирює емоції та відволікає від важких спогадів про війну.

На фронт багатодітний батько пішов добровольцем у перші дні повномасштабного вторгення. Отримав три поранення, після яких довго лікувався. Нині відновлюється метально та фізично з допомогою улюбленого ремесла. Та ще й допомагає іншим побратимам, які також виявили бажання працювати з деревиною.

На видному місці у майстерні — картина, яку військовий створив першою після повернення з фронту. Задумав її ще коли опинився на лікарняному ліжку після важких поранень. У центрі роботи — янгол, який допоміг Василеві вижити на війні, з одного боку красуються рідні гори, з іншого — будинки Авдіївки, де й воював наш земляк. Працював над роботою два місяці.

Різьбою Василь Семко почав займатись з юних років. У ті часи це заняття було дуже популярне на Рожнятівщині. Усе, що вміє зараз, — результат власного багаторічного досвіду.

«Свої перші роботи я почав різьбити в 14 років. У нас тоді було багато майстрів, але я сам все вивчав, досліджував, як працювати з різною деревиною. Разом із батьком ми кували перші мої інструменти, які в мене є досі. У ті роки були популярні декоративні підставки, мисливські трофеї, — з них я і починав. А згодом пробував різьбити фігурки, картини, вигадував композиції», – розповів різьбяр.

Серед улюблених серій майстра – бойківські опришки — тонка філігранна робота. Чимало замовлень у різьбяра на релігійну тематику. Роботи пана Василя сьогодні прикрашають місцеві храми та є у приватних колекціях далеко за межами країни.

Тепер батькові у майстерні допомагає найстарший син. А незабаром поруч навчатимуться і працюватимуть побратими, яким потрібне відновлення. Адже мистецтво здатне зцілювати, — переконаний пан Василь.

Впевнена, що це насправді так, тим паче під керівництвом майстра, якого Бог обдарував таким талантом.

Більше за посиланням: https://www.facebook.com/share/p/QgZJUDiEYzsB1pUG/?mibextid=WC7FNe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *