Звіт про роботу Служби у справах дітей за 2023 рік

Основними напрямками роботи служби у справах дітей є:

– соціальний захист дітей, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності;

– розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на  сьогоднішній день на обліку в службі у справах дітей перебуває 22 дитини.

З них:

–     5 дітей-сиріт;

–   12 дітей, позбавлених батьківського піклування;

–     5 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Крім цього на контролі служби перебуває 8 дітей, які проживають в 3 сім’ях, де була загроза виникнення кризи.

Всі діти, які залишилися без батьківського піклування охоплені сімейними формами виховання, діти влаштовані під опіку родичів та у прийомні сім’ї.

На території Перегінської ТГ функціонує 1-на прийомна сім’я, в якій виховуються двоє дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом 2023 року працівниками служби разом із поліцейськими ювенальної превенції здійснено 24 профілактичні виїзди, під час яких обстежено умови проживання 44 дітей. В деякі сім’ї виїзди були неодноразові. З батьками проведено профілактичну роботу щодо необхідності покращення санітарно-побутових умов проживання дітей, недопустимості зловживання алкогольними напоями, відповідального ставлення до виконання батьківських обов’язків.

В рамках оздоровчої кампанії протягом 2023 року оздоровилося 8 дітей, які перебувають на обліку в службі у справах дітей Перегінської селищної ради.

Діти відпочивали в обласних закладах оздоровлення та відпочинку «Карпатські мрії» с. Микуличин м. Яремче, «Водограй» м. Косів та  санаторії «Ясень» ім. Митрополита Шептицького.

Відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» дана категорія дітей має право на безкоштовне оздоровлення.

Одним з напрямків роботи служби у справах дітей є забезпечення роботи комісії з питань захисту прав дитини. В 2023 році проведено 13 засідань комісії, на яких розглянуто 15 питань, спрямованих на захист прав дітей нашої громади.

З початку року службою у справах дітей взято участь в 5 судових засіданнях, де розглядались питання захисту прав та законних інтересів дітей.

Протягом звітного періоду надійшло 48 зверненнь громадян. Всі звернення були опрацьовані, проводились особисті зустрічі з заявниками, здійснювались виїзди в сім’ї, за результатами розгляду вживалися відповідні заходи по захисту законних прав дітей.

Рішенням дев’ятої сесії восьмого демократичного скликання Перегінської селищної ради від 14.06.2021 р. № 234-9/2021 затверджена  цільова Програма попередження дитячої бездоглядності та безпритульності серед дітей, соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових прав на 2021-2025 роки. У 2023 році на Програму було виділено 70 тис. грн.

На виконання даної Програми службою у справах дітей Перегінської селищної ради організовано та взято участь у наступних заходах:

– з нагоди відзначення Великодніх свят дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та дітям, які перебувають в складних життєвих обставинах надано продуктові набори;

– з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та дітей із родин загиблих захисників України організовано та проведено екскурсійну поїздку в Парк Історії Землі в с. Підгір’я Івано-Франківської області;

– перед початком навчального року дітям, які перебувають в складних життєвих обставинах надана допомога у вигляді шкільного приладдя;

– до Дня Святого Миколая для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах придбано солодкі подарунки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *