Увага: встановлено випадки сказу в дикий фауні

На території Городенківської міської громади Коломийського району та Калуської міської громади Калуського району Івано-Франківської області встановлено сказ лисиць.

Дослідження проведено в Івано-Франківській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби (звіти про результати дослідження патматеріалу від 04.12.2023 р. № 002020 п.м./23 та від 08.12.2023 р. № 2085 п.м./23).

З метою координації дій з ліквідації захворювання проведено засідання Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій, рішеннями яких затверджено плани заходів з ліквідації сказу, визначено неблагополучні території та накладено карантинні обмеження.

В осередках захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції.

Будьте обережні та не нехтуйте загальними правилами, які убезпечать вас та оточуючих від небезпечної недуги. Серед них:

– Щорічно проводити профілактичне щеплення проти сказу власних собак та котів спеціалістами ветеринарної медицини.

– Утримуватися від контактів із дикими та безпритульними тваринами.
 Виконувати правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними.

– Не вбивати здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликати спеціалістів ветеринарної медицини для проведення спостереження протягом 10 днів.

– У разі укусу домашньою твариною, з’ясовувати ім’я її господаря та адресу. Це допоможе встановити за твариною ветеринарний нагляд та уникнути щеплень.

– Рани, подряпини від укусів негайно промити теплою кип’яченою (або проточною) водою, бажано з господарським  милом. Краї рани обробити 70% спиртом чи 5% настоянкою йоду та накласти стерильну пов’язку. Негайно звернутися за медичною допомогою до травматологічного пункту для проведення антирабічного щеплення чи терапії.

– Пошкоджений одяг, в який була одягнута людина під час укусу, обробити гарячою праскою, тільки після цього його можна використовувати.

– Уникати контактів з бездомними та дикими тваринами.

– Вживати заходів з недопущення диких хижаків до тваринницьких ферм та інших місць розташування свійських тварин;

– Мисливцям та працівникам лісового господарства під час зняття шкіри з вбитих диких тварин необхідно користуватися гумовими рукавичками, після чого, не знімаючи їх, вимивати руки у дезінфекційному розчині.

– Інформувати працівників державної служби ветеринарної служби про незвичайну, нетипову поведінку тварин.

Пам’ятайте, зволікання може коштувати вам життя!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *