Робоча група “Прозорість і Підзвітність” продовжує вивчати і аналізувати тендерні закупівлі громад Прикарпаття

Сьогодні під керівництвом заступника голови обласної державної (військової) адміністрації Вадима Созоника відбулося чергове засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність».

За словами Вадима Созоника, завдяки роботі групи «Прозорість та підзвітність» вже вдалося в одній з громад області відмінити тендери на майже 20 мільйонів гривень, а також збільшити фінансування військових на 10 мільйонів гривень, розробивши місцеву цільову програму на 2024/2025 роки для надання матеріально-технічної допомоги військовим формуванням.

На початку засідання присутні, – а це керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, Управління Західного офісу Держаудитслужби в області та правоохоронних органів,  – заслухали інформацію про надходження і використання місцевих бюджетів, зокрема надходжень від військового ПДФО.

Відтак робоча група спільно з головами громад проаналізувала використання коштів у трьох громадах області – Бурштинській та Тисменицькій міській і Рожнятівській селищній.

Зацікавили робочу групу низка закупівель, які проводяться в громадах щодо благоустрою територій, капітального ремонту будівників культури, адмінбудівель, придбання різноманітної оргтехніки. І все це у час війни, коли оборонці потребують тактичного обладнання, дронів, автомобілів.

Тож, проаналізувавши спрямування фінансового ресурсу, робоча група рекомендувала головам громад переглянути доцільність цих закупівель, за можливості відмінити тендерні процедури, а натомість скерувати кошти на військових, зокрема й передбачити фінансовий ресурс для потреб захисників на наступний рік.

Варто також зазначити, що громадськість краю може також долучитися до роботи групи через Google форму (за посиланням), вказавши посилання на недоцільну у воєнний час закупівлю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *