18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня – день, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми. Цей день необхідний для підвищення рівня обізнаності з  найдавнішим та актуальним злочином, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». Найбільш вразливими категоріями єжінки, жінки з дітьми, люди з інвалідністю, люди, які потребують постійного стороннього догляду.

З початку війни є великий ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, адже дана злочинна діяльність активізувалася  у зв’язку з масовим переселенням українців із зони бойових дій в інші регіони країни або закордон, де внутрішньо переміщені  особи шукають «нову роботу» та створюють «нове життя».

          Зазвичай торгівля людьми супроводжується психологічним, фізичним і сексуальним насильством. Цей злочин заборонений та карається законом України за ст.149 Кримінального кодексу України.

Допомога в Україні за телефонним номером :

  • 1547 цілодобово та безкоштовно діє гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
  • 0-800-500-202 – гаряча лінія Національної поліції України;
  • 527  – національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;

Якщо Ви потрапили у скрутну ситуацію за кордоном, можете звернутися до:

  1. посольств/консульських установ України за кордоном;
  2. державних, міжнародних та громадських організацій, що надають допомогу мігрантам та біженцям, які опинилися у скрутному становищі, і зокрема постраждалим від торгівлі людьми;
  3. місцевих правоохороних органів;
  4. організацій української діаспори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *