Про волонтерський рух в Україні сьогодні із захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним.
Нині головна проблема всіх українців — війна. У волонтерстві кожен може обрати добру справу, яка буде до душі саме йому. Війна триває по лінії фронту, проте її наслідки значно ширші і серед цих наслідків точно можна знайти питання, де волонтер принесе найбільше користі.
Хтось евакуює дітей у безпечні місця, не маючи сил читати сумні згадки про найменших українців. Інший, переглядаючи новини про залишених тварин, заповнює анкету й починає опікуватися чотирилапими мешканцями притулків. Дехто готовий їздити усією Україною та волонтерити як водій. У той час як інший не може покинути місто і йде волонтерити локально. А хтось бореться онлайн: підтримує інформаційні війська чи надає консультації безкоштовно.
Врешті ніколи не пізно «взяти ініціативу в свої руки» і просто написати обраним організаціям про бажання долучитися, зазначивши, як саме ти готовий допомагати/чим саме ти можеш бути корисним. Адже варто пам’ятати, що маленької допомоги чи донатів на сьогодні просто не існує.
Корисні поради для початківців-волонтерів:
- Робіть те, на чому ви знаєтесь. Наприклад, якщо ви вмієте готувати, — годуйте цивільних або українських військових. Добре ладнаєте з дітьми — влаштуйте заняття дітей, чиї родини покинули домівки.
- Сконцентруйтесь на одному напрямку. Не беріть надміру завдань, бо це призведе до вигоряння. Пам’ятайте, що неможливо самотужки врятувати весь світ.
- Спершу допомагайте тим, хто близько. Коли не знаєте, де шукати волонтерські завдання, запропонуйте допомогу сусідам, напишіть у чат будинку чи шкільний. Це буде простіше й ефективніше.
Об’єднавшись, ми зможемо допомогти нашому народу, містам та Україні відродитись жити заново. Разом до Перемоги!