Рекомендації ВООЗ як зменшити ризик заразитися сказом

Сказ – це вірусне захворювання, якому можна запобігти за допомогою вакцини, яке поширене в понад 150 країнах і територіях. За даними ВООЗ захворювання є причиною десятків тисяч смертей щороку.

У 99% випадків домашні тварини передають вірус сказу людям. Проте на сказ можуть хворіти як домашні, так і дикі тварини. Він поширюється на людей і тварин через слину, зазвичай через укуси, подряпини або прямий контакт зі слизовою оболонкою.

Для того, щоб зменшити ризик заразитися сказом ВООЗ радять:

•  регулярно вакцинувати домашніх тварин від сказу;

•  маленьких домашніх улюбленців (кроликів, хом’яків, мурчаків) не можна вакцинувати, тому їх ліпше тримати подалі від доступу хижаків та інших диких тварин;

•  триматися подалі від тварин, тим паче, що хворі на сказ дикі тварини не бояться людей і підходять дуже близько;

•  для людей, що їздять до країн, де сказ поширений або постійно контактують з дикою природою, найкращим методом захисту є вакцинація від сказу.

Наголошуємо на тому, що для недопущення сказу тварин необхідно щорічно робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Вакцина проти сказу є безкоштовною, для здійснення щеплення необхідно звернутися до Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини.

У спільній інфографіці із EU4SaferFoodEU4SaferFood роз’яснюємо як зменшити ризик зараження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *