Загальна середня освіта на Івано-Франківщині

Головне управління статистики інформує. На початок  2022/2023 навчального року в області функціонувало 589 закладів  загальної середньої освіти, з яких 581 заклад державної та комунальної форми власності та 8 – приватної. У мережі закладів загальної середньої освіти області ліцеї з початковою школою та гімназією складають 38,7%, гімназії з початковою школою – 23,1%, гімназії з дошкільним відділенням та початковою школою – 12,2%, ліцеї з дошкільним відділенням, початковою школою та гімназією – 11,5%, початкові школи та початкові школи з дошкільними відділеннями – 9,7% та інші види закладів – 4,8%.

У закладах загальної середньої освіти області налічувалась 161 тис. учнів. Більшість закладів (452 або 76,7% від загальної кількості) знаходяться у сільській місцевості, тоді як частка учнів, які навчаються в них, становить 48,3% (77,7 тис. осіб).

У 2022 році свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти отримали 8,5 тис. випускників закладів загальної середньої освіти, включаючи  118 учнів, які закінчили заклади екстерном. Із золотою медаллю закінчили школу 698 учнів, зі срібною – 233 учні. Частка випускників, які пройшли тестування становить 59,7% (5,1 тис. осіб).

Свідоцтво про здобуття базової середньої освіти отримали 15,0 тис. учнів, з них 17 учнів, які закінчили заклади екстерном (без урахування учнів спеціальних закладів загальної середньої освіти та учнів спеціальних класів).   З числа випускників 9-го класу 2021/2022 навчального року продовжили навчання в закладах загальної середньої освіти 55,4% учнів.

Педагогічний персонал закладів загальної середньої освіти області нараховує 20,3 тис. учителів (включаючи сумісників). На одного вчителя області припадає 8 учнів (зокрема у міській місцевості – 10, у сільській місцевості – 6).