Цінова ситуація на споживчому ринку у березні 2023 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє.  За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку в березні 2023р. порівняно з лютим 2023р. в області становила 1,1%, з початку року – 2,9%, в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) – 1,5% та 3,0% відповідно.

У березні п.р. приріст споживчих цін на 1,0–2,4% зафіксовано в усіх регіонах України.

На споживчому ринку області в березні 2023р. порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,0%. Найбільше (на 18,1%) подорожчали овочі. На 2,4–0,6% зросли ціни на молоко та молочні продукти, макаронні вироби, маргарин, м’ясо та м’ясопродукти, яйця, фрукти. Водночас на 4,0–0,3% подешевшали рис, риба та продукти з риби, масло, безалкогольні напої.

Одяг і взуття подорожчали на 9,7%, у т.ч. взуття – на 10,8%, одяг – на 8,8%.

Ціни на транспорт знизилися на 0,9% через здешевлення палива та мастил на 2,0%. Водночас на 5,2% подорожчав проїзд у залізничному пасажирському транспорті.

Зростання цін у сфері зв’язку на 1,0% пов’язано з подорожчанням мобільного зв’язку на 2,1%.