Порушення прав людини в сучасному світі є актуальним злочином, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». У 1998 році Україна стала однією з перших країн у світі та першою в Євразії, яка прийняла будь-яку форму політики протидії торгівлі людьми.
Найбільш вразливими категоріями є:
- жінки
- жінки з дітьми
- люди з інвалідністю
- люди, які потребують постійного стороннього догляду
Небезпечними сигналами, які свідчать, про те що людина потрапила у ситуацію торгівлі людьми є такі випадки, коли – забрали паспорт та інші документи, позбавили засобів зв’язку, відмовляють у наданні медичної допомоги,обмежують свободу пересування, відпочинок та харчування, утримують у замкнутому приміщенні, пропонують нереалістичні умови праці та фантастичну зарплату, застосовують фізичне або сексуальне насильство, тиск, різні види маніпуляції.
Важливі 5 правил безпеки за кордоном:
- безпека документів
- правила пересування
- правила спілкування
- безпека фінансів
- правила працевлаштування
В Україні створили сайт, який допоможе швидко та зручно отримати інформацію для захисту українських жінок і дітей від торгівців людьми. Інформація на сайті safewomen.com.ua може бути корисна як тим жінкам, які залишились в Україні, так і тим, які перебувають за кордоном.
Також за телефонним номером 1547 цілодобово та безкоштовно діє Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей
Якщо щодо Вас чинять будь-як дії насильницького характеру під час перебування за кордоном, необхідно:
- звернутися до посольства, консульства України в країні перебування;
- бігти до місця загального користування – державної/офіційної установи, бібліотеки, пошти тощо;
- звернутися до поліції, лікарні, церкви, аварійних служб тощо;
- якщо є можливість звернутися до установи, а не до приватної особи, краще зверніться до установи.
Потрапляння людини в ситуацію торгівлі людьми спричиняє порушення прав кожного громадянина, таких як право на життя, повагу до гідності, на свободу та особисту недоторканність, свободу пересування.