ЗАКОН УКРАЇНИ Про доступ до публічної інформації https://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2939-17#Text |
У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації https://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=547%2F2011#Text |
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
Як оформити інформаційний запит
письмово: 77662, смт. Перегінське, вул. Сагайдачного – 26, кабінет №4
усно: телефон (03474) 98 1 63 (телефон/факс); 068 7835238
електронна пошта: perehinsksr@ukr.net;
Публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Інформацією з обмеженим доступом є:
1) конфіденційна інформація;
2) таємна інформація;
3) службова інформація.
Конфіденційна інформація – інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов. Не може бути віднесена до конфіденційної інформація, зазначена в частині першій і другій статті 13 цього Закону.
Таємна інформація – інформація, доступ до якої обмежується відповідно до частини другої статті 6 цього Закону, розголошення якої може завдати шкоди особі, суспільству і державі. Таємною визнається інформація, яка містить державну, професійну, банківську таємницю, таємницю слідства та іншу передбачену законом таємницю.
Відповідно до вимог частини другої статті 6 цього Закону до службової може належати така інформація:
1) що міститься в документах суб’єктів владних повноважень, які становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію, доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов’язані з розробкою напряму діяльності установи або здійсненням контрольних, наглядових функцій органами державної влади, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішень;
2) зібрана в процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни, яку не віднесено до державної таємниці.
Надання публічної інформації Перегінською селищною радою здійснюється у відповідь на інформаційний запит.
Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.
Запит від особи на отримання інформації складається у довільній формі. При цьому необхідно вказати:
1) ім’я та прізвище запитувача, поштову адресу або електронної пошти, а також номер телефону;
2) опис інформації, яку запитувач хотів би отримати (вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит);
3) підпис і дату.
З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення форм запитів на інформацію, затверджених рішенням виконавчого комітету від 13.04.2021 року №46, які можна отримати у особи, відповідальної за організацію доступу запитувачів до публічної інформації в селищній раді та на офіційному веб-сайті ради.