ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ, ОРЕНДАРІВ ТА КОРИСТУВАЧІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК прийнято Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення
З метою забезпечення належного стану полезахисних лісових смуг розташованих на землях сільськогосподарського призначення та створення сприятливих умов для підвищення їх стійкості, продуктивності, оздоровлення, посилення захисних та інших корисних функцій, Кабінетом Міністрів України 22 липня 2020 року прийнято постанову № 650, якою затверджено Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення, де визначена основна термінологія та види полезахисних смуг, а також внесено зміни до Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2004 року.
Ознайомитись з текстом документів можливо за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/650-2020-%D0%BF#Text
Ці Правила (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/220-2004-%D0%BF#n10) є обов’язковими для виконання усіма власниками, орендарями та користувачами земельних ділянок, на яких розташовано полезахисні лісові смуги.
Правила покладають на землекористувачів обов’язок проведення заходів з утримання та збереження полезахисних смуг.
Підставою для проведення таких заходів є:
– затверджені в порядку, визначеному статтею 48 Лісового кодексу України, матеріали лісовпорядкування;
– проведення обстеження комісією, що утворюється органом місцевого самоврядування або територіальним органом Держгеокадастру.
Правилами визначено порядок утворення та повноваження комісії, а також встановлено перелік документів, які складаються за результатами її роботи.
Комісія утворюється органом місцевого самоврядування або територіальним органом Держгеокадастру, до повноважень якого належить передача у власність або користування земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами, протягом 14 календарних днів після отримання клопотання землекористувача про необхідність проведення невідкладних заходів у насадженнях полезахисних лісових смуг.
Головою комісії визначається представник органу місцевого самоврядування або територіального органу Держгеокадастру, до повноважень якого належить передача у власність або користування земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами. До складу комісії включаються землекористувач (або його уповноважена особа), представники державного спеціалізованого лісозахисного підприємства, територіального органу Держлісагентства, органу місцевого самоврядування або територіального органу Держгеокадастру, до повноважень якого належить передача у власність або користування земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами.
Лісовпорядкування полезахисних лісових смуг забезпечує отримання характеристики лісомеліоративного стану насаджень та розроблення комплексу заходів для продовження строку їх експлуатації і проводиться за такими додатковими показниками:
– вид;
– площа, довжина, ширина, кількість рядів;
– головна порода;
– конструкція;
– віковий період;
– лісівничо-меліоративна оцінка.
Видами полезахисних лісових смуг залежно від їх розташування та призначення є:
1) полезахисні (поздовжні і поперечні) лісові смуги, розташовані по межах полів у рівнинних умовах
2) стокорегулювальні полезахисні лісові смуги, розташовані на схилах більше 30°,
3) прияружні полезахисні лісові смуги, розташовані уздовж брівки яру або вище його вершини,
4) прибалкові полезахисні лісові смуги, розташовані уздовж брівки балок,
5) придорожні полезахисні лісові смуги, розташовані уздовж польових доріг,
6) садозахисні лісові смуги, розташовані по межах садів, розсадників та виноградників,
7) інші полезахисні лісові смуги у складі кольматуючих, приканальних, затишкових, прифермських, меліоративно-кормових, протиерозійних і донних захисних лісових насаджень,
Головна порода у мішаних насадженнях повинна становити не менше 50 відсотків здорових дерев. До здорових відносяться дерева, які мають в кроні не більше 10 відсотків сухих гілок. Насадження з наявністю здорових дерев 25 відсотків і менше відносяться до загиблих.
Конструкція полезахисних лісових смуг характеризується вітропроникністю поздовжнього вертикального профілю насадження та поділяється на: щільні, ажурні, продувні, ажурно-продувні полезахисні лісові смуги.
Вікові періоди насаджень встановлюються залежно від переважаючої породи та її віку. Лісівничо-меліоративна оцінка визначається у балах.
За результатами лісівничо-меліоративної оцінки полезахисних лісових смуг з метою поліпшення їх якісних показників, біологічної стійкості і меліоративної ефективності проводяться такі заходи:
– зріджування в процесі рубок догляду в насадженнях першого – третього вікових періодів;
– реконструктивні рубки;
– створення (відновлення), агротехнічний догляд та доповнення;
– збереження від пожеж, незаконних рубок, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу;
– захист від шкідників і хвороб.
Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення чітко визначають механізм, підстави та періодичність проведення рубок.
Так, наприклад, чергові рубки догляду проводяться у разі потреби через п’ять – сім років.
Окрім того, заборонено здійснювати діяльність, що може негативно впливати на збереження та використання полезахисних лісових смуг, а саме:
– складувати матеріали;
– будувати будь-які споруди;
– влаштовувати звалища сміття, снігу та льоду;
– обладнувати стоянки транспортних засобів;
– випалювати суху рослинність, розпалювати багаття;
– добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи;
– знищувати мурашники, ловити птахів і звірів;
– провадити будь-яку діяльність, що може негативно впливати на стан полезахисних лісових смуг.
Неухильне дотримання Правил утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення власниками, орендарями та користувачами земельних ділянок, на яких розташовано полезахисні лісові смуги дозволить забезпечити належний стан полезахисних лісових смуг, а також створити належні умови для підвищення їх стійкості, родючості, оздоровлення, посилення захисних та інших корисних функцій.
Добровільна пожежна охорона
У ряді країн світу більшість пожеж ліквідовується силами громади до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів. Тому за рішенням органу місцевого самоврядування чи наказом керівника суб’єкта господарювання було б доцільне створення добровільних пожежних команд, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 р. № 564 «Про Порядок функціонування добровільної пожежної охорони».
Добровільна пожежна команда – найбільш ефективне добровільне протипожежне формування яке здатне ліквідувати пожежу з допомогою первинних засобів пожежогасіння на початковому етапі її розвитку з мінімальними затратами. Якщо пожежу не ліквідувати на стадії нестійкої інтенсивності горіння то в подальшому ця інтенсивність зростає і наступає лавиноподібний процес, який супроводжується тяжкими наслідками та значними матеріальними збитками.
Основними завданнями пожежно-рятувальних підрозділів добровільної пожежної охорони є забезпечення пожежної безпеки, запобігання виникненню пожеж та нещасних випадків на них, гасіння пожеж, рятування людей, а також надання допомоги у ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій.
Розрахунки вказують на те, що підрозділи Державної пожежної охорони за викликом зможуть прибути на об’єкт в міській місцевості тільки через 20 хвилин з моменту виникнення пожежі, в сільські місцевості час слідування до місця виклику інколи трохи довший. За таких умов пожежі часто набувають піку свого розвитку, завдаючи непоправимих збитків.
Для цього і слід створювати добровільні пожежні команди, щоб попередити виникненню пожежі чи будь-якої іншої нестандартної ситуації, а в разі її виникнення – швидкої ліквідації.
Рожнятівський райвідділ Управління ДСНС України в області надасть будь-яку допомогу при створенні підрозділів добровільної пожежної охорони.
За інформацією звертатись за адресою: смт. Рожнятів, вул. Шкільна, 26.
Сергій Михайлишин
провідний інспектор Рожнятівського РВ У ДСНС України в області
«Пожежі краще запобігти!»
З метою формування громадського світогляду і громадської позиції підростаючого покоління у забезпеченні пожежної та техногенної безпеки в державі, в рамках співпраці Державної служби України з надзвичайних ситуацій з Добровільним пожежним товариством України, для дітей різного віку буде проводитися Всеукраїнський конкурс дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику.
Відповідно до умов проведення, учасниками Конкурсу можуть бути діти віком від 6 до 18 років.
Номінації конкурсу:
- Художня творчість – відносяться малюнки виконані різними художніми засобами (фарбами, олівцями, фломастерами, крейдою та ін.).
- Декоративно-прикладна творчість – відносяться композиції виконані за допомогою: аплікації, колажу, вишивки, в’язання, батику, бісероплетіння, випалювання, художньої різьби, чеканки, ліплення, вітражу, іграшок та ін.
Конкурс проводиться в три етапи:
1-й – районний, міський – від 1 лютого до 28 лютого 2021 року;
2-й – обласний – від 1 березня до 31 березня 2021 року;
3-й – Всеукраїнський (завершальний) – у м. Києві – від 1 квітня до 16 квітня. Підсумки конкурсу будуть підведені до 30 квітня 2021 року.
Роботи виконуються на теми (на вибір): - Запобігання пожежам від необережного поводження з вогнем.
- Захист дітей від пожеж та інших надзвичайних ситуацій.
- Робота, навчання та побут професійних пожежників – рятувальників, працівників ДПТ України, дружин юних пожежних.
- Заняття пожежно-прикладним спортом.
- Пожежі в побуті та на виробництві, лісові пожежі й на хлібних полях.
- Правила поведінки в разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
Роботи оцінюватимуться за наступними критеріями: змістовність, оригінальність ідеї, художній рівень, кольорове вирішення, майстерність виконання, використані матеріали.
На завершальному етапі буде визначено трьох переможців у кожній віковій категорії в обох номінаціях. Кращі – отримають подарунки.
Творчого Вам натхнення! Чекаємо на Ваші роботи!
Рожнятівський РВ Управління ДСНС України в області
Вибухонебезпечні предмети
До вибухонебезпечних предметів відносяться різноманітні боєприпаси, знайти які можна практично скрізь: в лісі, в старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі і навіть на вулицях міст. Більшість із них залишились нам у спадок після минулих війн.
Шановні мешканці краю! При виявленні підозрілих предметів слід бути вкрай обережними! Зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється: під впливом вологи вони деформуються, іржавіють, проте вони не втрачають здатності вибухати навіть від невеликого тертя, струсу чи легкого удару.
Тож, якщо ви натрапили на підозрілий предмет — не гайте часу! Одразу телефонуйте за номерами 101 або 102! Далі необхідно обгородити місце його знаходження та не допускати до нього інших людей, особливо дітей. Зупиніть будь-які роботи в районі небезпечної знахідки та організуйте її охорону. Не намагайтеся знешкодити боєприпас самостійно, не переміщайте його, відійдіть на безпечну відстань та чекайте прибуття фахівців.
Пам’ятайте: дотримання правил безпеки допоможе вам уникнути біди!
Як діяти при пожежі?
Найголовніше – не панікувати!
Необхідно негайно зателефонувати до служби порятунку за номером “101” – чітко назвати свої прізвище та адресу і повідомити, що горить.
Якнайшвидше вийти з палаючого будинку на вулицю.
Покидати приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору.
По можливості змочити якусь тканину, прикрити нею ніс і рот.
Під час переходів через задимлені ділянки затримати дихання.
Варто 2-3 рази вдихнути дим і можна знепритомніти через отруєння продуктами горіння, що призведе до загибелі.
Щоб ці знання для Вас залишались лише теорією – завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки.
Нові правила оформлення соціальних допомог. пільг та субсидій нижче за посиланням
https://buhgalter911.com/public/uploads/news/Img_2021/01_2021/11-17.01.2021/1101-1.jpg
Чи потрібен вогнегасник у господарстві?
На сьогоднішній день найбільш розповсюдженими первинними засобами пожежогасіння, здатними загасити вогонь у початковій стадії її розвитку, є вогнегасники.
За даними Міжнародного технічного комітету по запобіганню та гасінню пожеж, у світі в середньому близько 20% загорянь ліквідовується первинними засобами пожежогасіння, а саме вогнегасниками. Однак в Україні це відсоток не перевищує 8. У чому ж причина? Насамперед вона криється у малозабезпеченості первинними засобами пожежогасіння об’єктів, підприємств, закладів, а особливо житлового фонду громадян, незнання населенням навиків їх застосування.
Для захисту квартир, житлових будинків і будинків індивідуальної забудови слід використовувати 5-ти літрові порошкові вогнегасники із розрахунку один на квартиру або будинок. Так звані літні кухні або кімнати для приготування їжі додатково оснащуються ще одним вогнегасником. Проте, знайти цей засіб пожежогасіння у помешканнях наших громадян майже не реально.
Відповідно ж до законодавства, Державний нагляд у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки не в праві перевіряти приватні оселі, тим паче притягувати власників до будь-якої відповідальності. Тому забезпечення власної безпеки лежить на самих господарях.
Якщо Ви все ж таки вирішили убезпечити своє життя і помешкання, то прислухайтесь до порад рятувальників. Необхідно звернути увагу на відповідність маркування вогнегасника, зміст технічного паспорту та інструкції по експлуатації, і головне – наявність сертифіката відповідності. У паспорті заводу-виробника повинно бути зазначене: загальні відомості про вогнегасник, його тип, технічні характеристики, вогнегасяча здатність, принцип дії, вказівки по безпеці використання, порядок гасіння пожежі і технічного обслуговування, гарантійні зобов’язання виробника. Крім того, у паспорті повинні бути зазначені адреси організацій, що здійснюють технічне обслуговування вогнегасників.
Під час експлуатації вогнегасника один раз на місяць проводиться зовнішній огляд, при цьому перевіряється цілісність запобіжника запірно-пускового обладнання та індикатору тиску (стосується закачних порошкових вогнегасників – стрілка індикатору повинна перебувати в зеленій зоні). При одержанні негативних результатів зовнішнього огляду, а також після закінчення гарантійного терміну експлуатації, вогнегасник необхідно направити в спеціалізований пункт проведення технічного обслуговування.
Тож чи потрібен вогнегасник у господарстві – над цим необхідно замислитись самим власникам житла, адже сотня гривень аж ніяк не дорожча за безпеку рідних і оточуючих людей.
Шановні мешканці Рожнятівщини! Дотримуйтесь правил безпеки! В екстрених ситуаціях телефонуйте «101»!
Сергій Михайлишин
провідний інспектор Рожнятівського РВ У ДСНС України в області