Новини

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ, ОРЕНДАРІВ ТА КОРИСТУВАЧІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК прийнято Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення

З метою забезпечення належного стану полезахисних лісових смуг розташованих на землях сільськогосподарського призначення та створення сприятливих умов для підвищення їх стійкості, продуктивності, оздоровлення, посилення захисних та інших корисних функцій, Кабінетом Міністрів України 22 липня 2020 року прийнято постанову № 650, якою затверджено Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення, де визначена основна термінологія та види полезахисних смуг, а також внесено зміни до Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2004 року.  

Ознайомитись з текстом документів можливо за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/650-2020-%D0%BF#Text

Ці Правила (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/220-2004-%D0%BF#n10) є обов’язковими для виконання усіма власниками, орендарями та користувачами земельних ділянок, на яких розташовано полезахисні лісові смуги.

Правила покладають на землекористувачів обов’язок проведення заходів з утримання та збереження полезахисних смуг.

Підставою для проведення таких заходів є:

– затверджені в порядку, визначеному статтею 48 Лісового кодексу України, матеріали лісовпорядкування;

– проведення обстеження комісією, що утворюється органом місцевого самоврядування або територіальним органом Держгеокадастру.

Правилами визначено порядок утворення та повноваження комісії, а також встановлено перелік документів, які складаються за результатами її роботи.

Комісія утворюється органом місцевого самоврядування або територіальним органом Держгеокадастру, до повноважень якого належить передача у власність або користування земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами, протягом 14 календарних днів після отримання клопотання землекористувача про необхідність проведення невідкладних заходів у насадженнях полезахисних лісових смуг.

Головою комісії визначається представник органу місцевого самоврядування або територіального органу Держгеокадастру, до повноважень якого належить передача у власність або користування земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами. До складу комісії включаються землекористувач (або його уповноважена особа), представники державного спеціалізованого лісозахисного підприємства, територіального органу Держлісагентства, органу місцевого самоврядування або територіального органу Держгеокадастру, до повноважень якого належить передача у власність або користування земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами.

Лісовпорядкування полезахисних лісових смуг забезпечує отримання характеристики лісомеліоративного стану насаджень та розроблення комплексу заходів для продовження строку їх експлуатації і проводиться за такими додатковими показниками:

– вид;

– площа, довжина, ширина, кількість рядів;

– головна порода;

– конструкція;

– віковий період;

– лісівничо-меліоративна оцінка.

Видами полезахисних лісових смуг залежно від їх розташування та призначення є:

1) полезахисні (поздовжні і поперечні) лісові смуги, розташовані по межах полів у рівнинних умовах

2) стокорегулювальні полезахисні лісові смуги, розташовані на схилах більше 30°,

3) прияружні полезахисні лісові смуги, розташовані уздовж брівки яру або вище його вершини,

4) прибалкові полезахисні лісові смуги, розташовані уздовж брівки балок,

5) придорожні полезахисні лісові смуги, розташовані уздовж польових доріг,

6) садозахисні лісові смуги, розташовані по межах садів, розсадників та виноградників,

7) інші полезахисні лісові смуги у складі кольматуючих, приканальних, затишкових, прифермських, меліоративно-кормових, протиерозійних і донних захисних лісових насаджень,

Головна порода у мішаних насадженнях повинна становити не менше 50 відсотків здорових дерев. До здорових відносяться дерева, які мають в кроні не більше 10 відсотків сухих гілок. Насадження з наявністю здорових дерев 25 відсотків і менше відносяться до загиблих.

Конструкція полезахисних лісових смуг характеризується вітропроникністю поздовжнього вертикального профілю насадження та поділяється на: щільні, ажурні, продувні, ажурно-продувні полезахисні лісові смуги.

Вікові періоди насаджень встановлюються залежно від переважаючої породи та її віку. Лісівничо-меліоративна оцінка визначається у балах.

 За результатами лісівничо-меліоративної оцінки полезахисних лісових смуг з метою поліпшення їх якісних показників, біологічної стійкості і меліоративної ефективності проводяться такі заходи:

– зріджування в процесі рубок догляду в насадженнях першого – третього вікових періодів;

– реконструктивні рубки;

– створення (відновлення), агротехнічний догляд та доповнення;

– збереження від пожеж, незаконних рубок, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу;

– захист від шкідників і хвороб.

Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення чітко визначають механізм, підстави та періодичність проведення рубок.

Так, наприклад, чергові рубки догляду проводяться у разі потреби через п’ять – сім років.

Окрім того, заборонено здійснювати діяльність, що може негативно впливати на збереження та використання полезахисних лісових смуг, а саме:

– складувати матеріали;

– будувати будь-які споруди;

– влаштовувати звалища сміття, снігу та льоду;

– обладнувати стоянки транспортних засобів;

– випалювати суху рослинність, розпалювати багаття;

– добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи;

– знищувати мурашники, ловити птахів і звірів;

– провадити будь-яку діяльність, що може негативно впливати на стан полезахисних лісових смуг.

Неухильне дотримання Правил утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення власниками, орендарями та користувачами земельних ділянок, на яких розташовано полезахисні лісові смуги дозволить забезпечити належний стан полезахисних лісових смуг, а також створити належні умови для підвищення їх стійкості, родючості, оздоровлення, посилення захисних та інших корисних функцій.







Добровільна пожежна охорона
У ряді країн світу більшість пожеж ліквідовується силами громади до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів. Тому за рішенням органу місцевого самоврядування чи наказом керівника суб’єкта господарювання було б доцільне створення добровільних пожежних команд, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 р. № 564 «Про Порядок функціонування добровільної пожежної охорони».
Добровільна пожежна команда – найбільш ефективне добровільне протипожежне формування яке здатне ліквідувати пожежу з допомогою первинних засобів пожежогасіння на початковому етапі її розвитку з мінімальними затратами. Якщо пожежу не ліквідувати на стадії нестійкої інтенсивності горіння то в подальшому ця інтенсивність зростає і наступає лавиноподібний процес, який супроводжується тяжкими наслідками та значними матеріальними збитками.
Основними завданнями пожежно-рятувальних підрозділів добровільної пожежної охорони є забезпечення пожежної безпеки, запобігання виникненню пожеж та нещасних випадків на них, гасіння пожеж, рятування людей, а також надання допомоги у ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій.
Розрахунки вказують на те, що підрозділи Державної пожежної охорони за викликом зможуть прибути на об’єкт в міській місцевості тільки через 20 хвилин з моменту виникнення пожежі, в сільські місцевості час слідування до місця виклику інколи трохи довший. За таких умов пожежі часто набувають піку свого розвитку, завдаючи непоправимих збитків.
Для цього і слід створювати добровільні пожежні команди, щоб попередити виникненню пожежі чи будь-якої іншої нестандартної ситуації, а в разі її виникнення – швидкої ліквідації.
Рожнятівський райвідділ Управління ДСНС України в області надасть будь-яку допомогу при створенні підрозділів добровільної пожежної охорони.
За інформацією звертатись за адресою: смт. Рожнятів, вул. Шкільна, 26.
Сергій Михайлишин
провідний інспектор Рожнятівського РВ У ДСНС України в області


«Пожежі краще запобігти!»
З метою формування громадського світогляду і громадської позиції підростаючого покоління у забезпеченні пожежної та техногенної безпеки в державі, в рамках співпраці Державної служби України з надзвичайних ситуацій з Добровільним пожежним товариством України, для дітей різного віку буде проводитися Всеукраїнський конкурс дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику.
Відповідно до умов проведення, учасниками Конкурсу можуть бути діти віком від 6 до 18 років.
Номінації конкурсу:

  1. Художня творчість – відносяться малюнки виконані різними художніми засобами (фарбами, олівцями, фломастерами, крейдою та ін.).
  2. Декоративно-прикладна творчість – відносяться композиції виконані за допомогою: аплікації, колажу, вишивки, в’язання, батику, бісероплетіння, випалювання, художньої різьби, чеканки, ліплення, вітражу, іграшок та ін.
    Конкурс проводиться в три етапи:
    1-й – районний, міський – від 1 лютого до 28 лютого 2021 року;
    2-й – обласний – від 1 березня до 31 березня 2021 року;
    3-й – Всеукраїнський (завершальний) – у м. Києві – від 1 квітня до 16 квітня. Підсумки конкурсу будуть підведені до 30 квітня 2021 року.
    Роботи виконуються на теми (на вибір):
  3. Запобігання пожежам від необережного поводження з вогнем.
  4. Захист дітей від пожеж та інших надзвичайних ситуацій.
  5. Робота, навчання та побут професійних пожежників – рятувальників, працівників ДПТ України, дружин юних пожежних.
  6. Заняття пожежно-прикладним спортом.
  7. Пожежі в побуті та на виробництві, лісові пожежі й на хлібних полях.
  8. Правила поведінки в разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
    Роботи оцінюватимуться за наступними критеріями: змістовність, оригінальність ідеї, художній рівень, кольорове вирішення, майстерність виконання, використані матеріали.
    На завершальному етапі буде визначено трьох переможців у кожній віковій категорії в обох номінаціях. Кращі – отримають подарунки.
    Творчого Вам натхнення! Чекаємо на Ваші роботи!
    Рожнятівський РВ Управління ДСНС України в області

Вибухонебезпечні предмети
До вибухонебезпечних предметів відносяться різноманітні боєприпаси, знайти які можна практично скрізь: в лісі, в старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі і навіть на вулицях міст. Більшість із них залишились нам у спадок після минулих війн.
Шановні мешканці краю! При виявленні підозрілих предметів слід бути вкрай обережними! Зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється: під впливом вологи вони деформуються, іржавіють, проте вони не втрачають здатності вибухати навіть від невеликого тертя, струсу чи легкого удару.
Тож, якщо ви натрапили на підозрілий предмет — не гайте часу! Одразу телефонуйте за номерами 101 або 102! Далі необхідно обгородити місце його знаходження та не допускати до нього інших людей, особливо дітей. Зупиніть будь-які роботи в районі небезпечної знахідки та організуйте її охорону. Не намагайтеся знешкодити боєприпас самостійно, не переміщайте його, відійдіть на безпечну відстань та чекайте прибуття фахівців.
Пам’ятайте: дотримання правил безпеки допоможе вам уникнути біди!


Як діяти при пожежі?
Найголовніше – не панікувати!
Необхідно негайно зателефонувати до служби порятунку за номером “101” – чітко назвати свої прізвище та адресу і повідомити, що горить.
Якнайшвидше вийти з палаючого будинку на вулицю.
Покидати приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору.
По можливості змочити якусь тканину, прикрити нею ніс і рот.
Під час переходів через задимлені ділянки затримати дихання.
Варто 2-3 рази вдихнути дим і можна знепритомніти через отруєння продуктами горіння, що призведе до загибелі.
Щоб ці знання для Вас залишались лише теорією – завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки.


Будьте обережні з вогнем у побуті
Переважна більшість пожеж виникає у помешканнях громадян. Наші оселі становлять велику пожежну небезпеку. Значна кількість горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу формують значне горюче навантаження й створюють умови для швидкого поширення пожежі.
Основні причини пожеж у житлових будинках:
– необережне поводження з вогнем;
– порушення правил при влаштуванні та експлуатації опалення;
– використання факелів та паяльних ламп для відігрівання замерзлих труб центрального опалення, водопостачання чи каналізації;
– порушення правил при експлуатації електроустановок та електромереж.
Для запобігання пожеж необхідно:
– утримувати в справному стані електромережу, електричні прилади, прилади опалення і дотримуватися заходів безпеки при їх експлуатації;
– дотримуватися установленого протипожежного режиму, не захаращувати шляхи евакуації, утримувати в справному стані системи протипожежного захисту та первинні засоби пожежогасіння;
– не будувати сараї, гаражі та інші споруди у протипожежних розривах.
Шановні мешканці Рожнятівщини! Дотримуйтесь правил безпеки!
В екстрених ситуаціях телефонуйте «101»!

Аналіз стану з пожежами
Впродовж січня 2021 року на Рожнятівщині виникло 9 пожеж. Вогонь завдав збитків на суму близько 600 тис. грн. Внаслідок пожеж знищено та пошкоджено 7 будівель та споруд різного призначення. Пожежно-рятувальним підрозділам вдалось врятувати 7 будівель від знищення вогнем та матеріальних цінностей на суму приблизно 4 млн. грн.
Виникнення пожеж по населених пунктах: Перегінське – 3, Брошнів-Осада, Рожнятів, Нижній Струтин, Липовиця, Петранка, Вільхівка.
Розподіл пожеж по причинах виникнення: порушення правил експлуатації електроустановок та електромереж – 6 випадків, необережне поводження громадян з вогнем – 2 випадки та 1 випадок внаслідок порушення правил при влаштуванні та експлуатації опалення.
Шановні мешканці Рожнятівщини! Дотримуйтесь правил безпеки!
В екстрених ситуаціях телефонуйте «101»!

Дотримуйтесь правил безпеки!
У зв’язку з погіршенням погодних умов, рятувальники закликають дотримуватись правил безпеки!
Серед найбільш характерних загроз безпеці життєдіяльності населення є утворення значних площ з ожеледицею на дорогах та тротуарах, коливання температури, що призводить до падіння снігу та льодових бурульок з дахів, утворення крихкого льоду на водоймах. Не виключене ускладнення або окремі надзвичайні ситуації у комунальному господарстві, енергетиці, зв’язку, через сильні опади чи пориви вітру, та ускладнення в роботі транспорту, внаслідок погіршення стану покриття доріг, зниження видимості. Статистика свідчить, що саме в такий період значно збільшується кількість ДТП, випадків травмування та загибелі людей
Шановні громадяни! Сили та засоби аварійно-рятувальних формувань перебувають у постійній бойовій готовності. Нещасні випадки найчастіше трапляються через нехтування правилами безпеки. Пам’ятайте, що за умов тонкої криги, стрімкого потепління, вихід на лід категорично заборонено. Похолодання загрожує обмороженнями при неправильному підборі одягу, перебуванні на свіжому повітрі у стані алкогольного сп’яніння. Слід також утриматися від подорожей автомобілем, походів у гори, ліс, а також одиночних переходів на далекі відстані навіть у межах одного населеного пункту.
Цінуйте власне життя, бережіть життя своїх дітей, не нехтуйте застереженнями. Дотримуючись правил безпеки, будучи уважним до себе та ближніх ми зможемо уникнути більшості небезпек, попередити травмування та нещасні випадки.
В екстрених ситуаціях телефонуйте «101»!

Нові правила оформлення соціальних допомог. пільг та субсидій нижче за посиланням

https://buhgalter911.com/public/uploads/news/Img_2021/01_2021/11-17.01.2021/1101-1.jpg




Правила безпеки поводження з електропобутовими приладами
Насичення квартир та будинків різноманітними електропобутовими приладами представляє значну небезпеку виникнення пожежі у разі навіть найменшого порушення встановлених правил пожежної безпеки. В той же час досвід показує, що населення часто порушує ці правила, не приділяючи їм належної уваги або просто тому, що не знає їх.
Аналіз таких пожеж свідчить, що вони відбуваються, в основному, з двох причин: у разі порушення правил пожежної безпеки під час користування електропобутовими приладами і прихованої несправності цих приладів. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку включити декілька побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, проводи можуть нагрітися, а ізоляція спалахнути. Проводи миттю нагріваються до такої температури, що металічні жили плавляться, спостерігається інтенсивне виділення іскор і великої кількості тепла. Якщо в місці короткого замикання виявляться горючі матеріали і конструкції, вони миттю займаються. Тому необхідно стежити за справністю ізоляції проводів, не допускати кріплення їх цвяхами, які можуть порушити ізоляцію.
Основні правила експлуатації електроприладів:
– не допускайте використання для обігріву приміщень несертифікованих та саморобних електронагрівальних приладів;
– в разі використання серійних нагрівальних пристроїв прослідкуйте за тим, щоб вони були встановлені відповідним чином, обмежте доступ до них дітей;
– відстань від електричних опалювальних приладів до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м;
– не залишайте без нагляду, у разі виходу з приміщень, увімкненими в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо;
– намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно кілька побутових електроприладів великої потужності;
– не допускайте застосування саморобних некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму.
Якщо не забувати ці прості правила, то можна уникнути багатьох неприємностей.
Пам’ятайте, несправності в електромережі й електричних приладах може усунути лише спеціаліст-електрик!


Правила поведінки на льоду
Коли довго стоять морози, то водойми поступово вкриваються першою ще тонкою та ненадійною кригою. Вона завжди небезпечна, а до того ж ще й зрадлива: без шуму та тріску крига раптово провалюється під ногами. Особливо слабкою вона буває в заростях прибережного очерету, адже тут вона вся пронизана стеблами рослин. Небезпечний для пересування матовий білий лід з жовтуватим відтінком.
У жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги, а обов’язково використовувати для цього палицю. Не можна також стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці. На початку зими небезпечною є середина водоймища, а в кінці зими – прибережні ділянки.
Якщо ж ви все таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні. Енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому треба без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшли та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.
Надаючи ж допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених мотузкою на березі або на твердому льоду, особа, яка надає допомогу, повинна наблизитися до потерпілого на відстань, яка дозволить подати мотузку, пояс або багор. Коли поруч нічого немає, то 2-3 чоловіка лягають на лід і ланцюжком просуваються до постраждалого, утримуючи один одного за ноги, а перший подає жертві ремінь або шарф.


Обережно: бурульки!
Нестійкі погодні умови – відлига вдень і заморозки вночі сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом), що виступають на архітектурних частинах будинків та великих деревах.
Падіння снігу або льоду з даху може призвести не тільки до сильного удару або струсу мозку, але і до смерті. Вгадати той самий момент, коли бурулька вирішить, що висіти їй набридло, абсолютно неможливо.
Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода з настанням потепління необхідно:
– комунальним службам встановлювати попереджувальні знаки і огорожі небезпечних місць можливого падіння бурульок;
– по можливості своєчасно збивати бурульки, які несуть небезпеку пішоходам та автотранспорту, що паркується біля будинків;
– проходячи повз будинки або біля високих дерев, необхідно переконатися у відсутності загрози падіння льодових наростів;
– не ходити під дахом будівель, а також під балконами, де навислі бурульки;
– не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності самому звернути увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків.
Пам’ятайте, що дотримання цих основних заходів безпеки та порад дозволить вам уникнути трагедії!


Як не замерзнути
Головний принцип одягу – це його багатошаровість. Під час сильних холодів ми замерзаємо не стільки через низькі температури, скільки через пронизливий вітер.
Щоб не замерзнути, і одяг, і взуття не повинні щільно прилягати до тіла. Це заважає кровопостачанню й прискорює замерзання. В одязі ви повинні відчувати себе вільно. Між шарами повинна залишатися невелика відстань – повітряний прошарок.
Це ж стосується і взуття. Воно повинно бути не тільки теплим, але і досить свобідним, щоб ви могли вільно ворушити в ньому пальцями. Чим тісніше ногам у взутті, тим вразливіші пальці для холоду.
При холодній погоді треба обов’язково вдягати рукавиці. Також важливий шарф, яким, при потребі, можна прикрити обличчя.
Як би тепло і правильно ви не одягнулися, але якщо на морозі ви будете стояти без руху, досить швидко замерзнете. Одяг покликаний зберігати тепло нашого тіла, а щоб тепла вироблялося достатньо, необхідно рухатися.
Не виходьте на мороз голодними. Обов’язково добре попоїжте, краще щось висококалорійне.
По можливості візьміть із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом.
Категорично заборонено торкатися металу, бензину. Метал дуже добре проводить тепло і у місці дотику може виникнути обмороження. Те саме стосується й бензину. Під час роботи з такими матеріалами на морозі неодмінно використовуйте рукавички.
Категорично заборонено вживати спиртне, тому що алкоголь розширює судини на поверхні тіла, а це призводить до швидших втрат тепла. Крім того, алкоголь просто послаблює ваш власний контроль за ситуацією, що заважатиме вберегтися від ушкоджень у складних умовах. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин.
Пам’ятайте, якщо у вас з’явилися симптоми переохолодження – воскові плями та оніміння шкіри, негайно перейдіть у тепле приміщення на кілька годин, зігрійтеся, попоїжте.


Стали свідком неправомірних дій співробітників оперативно-рятувальної служби? Телефонуйте до сектору з питань запобігання та виявлення корупції У ДСНС України в Івано-Франківській області.
Сектор з питань запобігання та виявлення корупції утворений в У ДСНС України в Івано-Франківській області відповідно до наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 17.03.2020 № 102/20, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.04.2020 за № 361/34644 з метою запобігання проявам корупції в управлінні та його структурних підрозділах на місцях.
Сектор є структурним підрозділом У ДСНС України в Івано-Франківській області. Його керівник підзвітний начальнику Управління та підзвітний і підконтрольний Управлінню власної безпеки та протидії корупції апарату ДСНС України.
Сектор з питань запобігання та виявлення корупції Управління ДСНС України в Івано-Франківській області очолює Сем’янчин Роман Васильович.
Контактні телефони: (0342) 78-42-94 (внутрішній 117), моб. 097 79 33 951, електрона адреса spzvk@if.dsns.gov.ua поштова адреса м. Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 30
Крім цього, про факти корупційних правопорушень з боку працівників відомства Ви можете повідомити по цілодобовому «телефону довіри» У ДСНС України в Івано-Франківській області 53-71- 41, а також скористатись поштовою скринькою «Скринька довіри» з питань запобігання та протидії корупції, яка функціонує в адміністративному приміщенні Управління за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Івана Франка, 6.
Звертаємо Вашу увагу на те, що про корупційні правопорушення та інші службові зловживання з боку посадових осіб ДСНС, Ви можете повідомити письмово за адресою: 01030, м. Київ, вул. О.Гончара, 55а, звернутися з електронним листом на адресу vukruvach@dsns.gov.ua, або за телефоном (044) 289-12-41 (цілодобово)*
* Просимо залишати номер телефону, за яким представники Управління власної безпеки та протидії корупції ДСНС України зможуть з Вами зв’язатися (анонімність гарантуємо).



Чи потрібен вогнегасник у господарстві?
На сьогоднішній день найбільш розповсюдженими первинними засобами пожежогасіння, здатними загасити вогонь у початковій стадії її розвитку, є вогнегасники.
За даними Міжнародного технічного комітету по запобіганню та гасінню пожеж, у світі в середньому близько 20% загорянь ліквідовується первинними засобами пожежогасіння, а саме вогнегасниками. Однак в Україні це відсоток не перевищує 8. У чому ж причина? Насамперед вона криється у малозабезпеченості первинними засобами пожежогасіння об’єктів, підприємств, закладів, а особливо житлового фонду громадян, незнання населенням навиків їх застосування.
Для захисту квартир, житлових будинків і будинків індивідуальної забудови слід використовувати 5-ти літрові порошкові вогнегасники із розрахунку один на квартиру або будинок. Так звані літні кухні або кімнати для приготування їжі додатково оснащуються ще одним вогнегасником. Проте, знайти цей засіб пожежогасіння у помешканнях наших громадян майже не реально.
Відповідно ж до законодавства, Державний нагляд у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки не в праві перевіряти приватні оселі, тим паче притягувати власників до будь-якої відповідальності. Тому забезпечення власної безпеки лежить на самих господарях.
Якщо Ви все ж таки вирішили убезпечити своє життя і помешкання, то прислухайтесь до порад рятувальників. Необхідно звернути увагу на відповідність маркування вогнегасника, зміст технічного паспорту та інструкції по експлуатації, і головне – наявність сертифіката відповідності. У паспорті заводу-виробника повинно бути зазначене: загальні відомості про вогнегасник, його тип, технічні характеристики, вогнегасяча здатність, принцип дії, вказівки по безпеці використання, порядок гасіння пожежі і технічного обслуговування, гарантійні зобов’язання виробника. Крім того, у паспорті повинні бути зазначені адреси організацій, що здійснюють технічне обслуговування вогнегасників.
Під час експлуатації вогнегасника один раз на місяць проводиться зовнішній огляд, при цьому перевіряється цілісність запобіжника запірно-пускового обладнання та індикатору тиску (стосується закачних порошкових вогнегасників – стрілка індикатору повинна перебувати в зеленій зоні). При одержанні негативних результатів зовнішнього огляду, а також після закінчення гарантійного терміну експлуатації, вогнегасник необхідно направити в спеціалізований пункт проведення технічного обслуговування.
Тож чи потрібен вогнегасник у господарстві – над цим необхідно замислитись самим власникам житла, адже сотня гривень аж ніяк не дорожча за безпеку рідних і оточуючих людей.
Шановні мешканці Рожнятівщини! Дотримуйтесь правил безпеки! В екстрених ситуаціях телефонуйте «101»!
Сергій Михайлишин
провідний інспектор Рожнятівського РВ У ДСНС України в області